facebook

Partnerzy

 • Declare
 • Anna Lotan
 • Dr. Spiller
 • Laroset
 • MediDerma
 • Guam
 • Ägyptos
 • OPI


 • Zabieg HiFu – lifting bez skalpela

  HiFu
  (ang. High Intensity Focused Ultrasound)


   

   


  to nieoperacyjny i nieinwazyjny zabieg liftingu ultradźwiękowego. W medycynie estetycznej funkcjonuje on od niedawna. Na czym on polega i jakie daje efekty?

   

  Zabieg HiFu wykonywany jest przy pomocy specjalnego urządzenia zwanego Ulthera. Polega on na precyzyjnym skupieniu fal ultradźwiękowych o wysokiej sile i częstotliwości na małej, punktowej głębokości tkanki, która wynosi: 1.5, 3.0, 4.5 milimetra – na twarzy, podbródku oraz szyi, 7, 13, i 18 milimetrów na brzuchu, biodrach, udach i ramionach. Skoncentrowana fala akustyczna powoduje, że komórki zostają wprowadzone w ruch i zaczynają trzeć o siebie. Procedura ta generuje ciepło i wywołuje mikro poparzenia wewnątrz tkanki, które mają średnicę od 0.5 do 1 milimetra. Należy zauważyć, iż obszar naszej skóry zostaje nienaruszony, jednak wewnątrz niej zachodzi dynamiczny rozwój odbudowy, gojenia i regeneracji, pobudzony w wyniku dokładnego uszkodzenia komórek.

  Jak przebiega zabieg HIFU?

  Najczęściej wybieranym miejscem do przeprowadzenia zabiegu jest twarz. Należy wiedzieć, że w ciągu kilka godzin od wykonania liftingu mogą wystąpić lekkie zaczerwienienia na skórze. W większości przypadków, wystarczy jeden zabieg, by zobaczyć satysfakcjonujący efekt ujędrnienia, jeśli jednak skóra wymaga intensywniejszej terapii, wówczas zabieg można powtórzyć po upływie 3 miesięcy. W sytuacji, gdy chcemy zastosować w zabiegu mniejszą liczbę impulsów, to możemy rozłożyć zabieg na 2 etapy. Przerwa między nimi trwa 2 miesiące.

   

  Zalecenia po zabiegu:

  Bezpośrednio po zabiegu wskazane jest, by zaaplikować na twarz łagodzącą maskę chłodzącą występującą w postaci płatu. Od 6 do 12 godzin nie należy się mocno śmiać i intensywnie żuć pokarmów. Należy pamiętać, że w ciągu 24 godzin nie możemy narażać organizmu na jakikolwiek wysiłek fizyczny. Przez 7 dni nie można wykonywać peelingów oraz innych technik złuszczania skóry. Dodatkowo, przez miesiąc nie wolno zażywać tabletek przeciwzapalnych i przeciwbólowych. Jedynym dopuszczalnym środkiem jest jedynie paracetamol.

  Wskazania do HIFU:

  Zabieg wykonywany jest przede wszystkim w celu wyleczenia wiotkości skóry każdej partii ciała, zredukowania zmarszczek, tkanki tłuszczowej i drugiego podbródka, liftingu brwi i czoła, poprawy rysów twarzy. HIFU zalecane jest także kobietom po ciąży oraz po sporej utracie wagi, ponieważ pomaga w przywróceniu elastyczności skóry.

   

  Efekty Zabiegu HIFU:

  Efekty HIFU porównywalne są do chirurgicznego liftingu. Do pozytywnych rezultatów wykonania zabiegu możemy zaliczyć zmniejszenie wiotkości, uelastycznienie, ujędrnienie 
  i zagęszczenie skóry. Ponadto możemy zaobserwować również wyostrzenie konturu twarzy, podniesienie brwi, redukcję zmarszczek oraz zmniejszenie porów. Dodatkowo dzięki HIFU możemy także zredukować cellulit oraz tkankę tłuszczową, a także wymodelować naszą sylwetkę.

  Na efekty końcowe zabiegu należy poczekać od kilku miesięcy do pół roku, ponieważ tyle czasu potrzebuje nasza skóra, by całkowicie się odnowić.

  Pamiętajmy, że zabieg HIFU jest kierowany do osób o wiotkiej skórze. Efekty bezinwazyjnego zabiegu widoczne są od 18 miesięcy do dwóch lat.  Warto wiedzieć, że HIFU można wykonywać razem z innymi technikami ujędrniania.

  Przeciwwskazania do liftingu HIFU:

  Zabieg HIFU należy do bezpiecznych i nieinwazyjnych metod. Mimo to istnieją pewne przeciwwskazania bezwzględne, o których należy wiedzieć przed przystąpieniem do zabiegu. Lekarze wykonujący lifting przestrzegają, by z zabiegu nie korzystały osoby, które mają tendencję do powstawania zwłóknień, używają kwasu hialuronowego na obszarze zabiegowym oraz posiadają rozmaite infekcje skórne. Dodatkową przeszkodą do wykonania HIFU jest ciąża, choroba serca (rozrusznik), przebyty udar mózgu, nowotwór, a także gorączka i stan zapalny występujący w miejscu, w którym ma być wykonany zabieg.

  Do przeciwwskazań względnych należy alergia, menstruacja, zmiany trądzikowe, opalona skóra oraz wykonany wcześniej zabieg powodujący złuszczanie (peeling).

   

   

   

  powrót do ZABIEGI KOSMETYCZNE

  powrót do SALON KOSMETYCZNY ŁÓDŹ