facebook

Partnerzy

 • Declare
 • Anna Lotan
 • Dr. Spiller
 • Laroset
 • MediDerma
 • Guam
 • Ägyptos
 • OPI

Kosmetyka » Kosmetyka Ciała » KARBOKSYTERAPIA


 • KARBOKSYTERAPIA – PRZEŁOM

  W MEDYCYNIE ESTETYCZNEJ

   


  Dwutlenek węgla jest bezbarwnym, bezwonnym gazem, obecnym w medycynie od prawie stu lat. Swój debiut w chirurgii estetycznej miał 5 lat temu w Brazylii. W jakim celu jest on aktualnie wykorzystywany i jakie przynosi efekty?

   

  KARBOKSYTERAPIA


  Karboksyterapia jest współczesnym, bezpiecznym zabiegiem, który wykorzystuje dwutlenek węgla w walce z problemami natury estetycznej. CO2 stosuje się jako zastępczą opcję dla liposukcji, która jest skuteczna w redukcji zmarszczek, zwalczaniu rozstępów, przywracaniu elastyczności skóry. Zabieg wykorzystujący dwutlenek węgla jest w obecnym czasie najskuteczniejszą kuracją, która ma za zadanie między innymi zniszczyć tkankę tłuszczową. Dodatkowo, należy zaznaczyć, że karboksyterapia jest łatwą i sprawdzoną metodą, ponieważ przynosi zadowalające efekty, a także minimalizuje odczuwalny ból.


  W medycynie estetycznej dwutlenek węgla jest uznawany za brylant, który przyczynia się do poprawy naszego fascynującego wyglądu.

   

  Na czym polega zabieg Karboksyterapii?

   

  Karboksyterapia wykonywana jest przy pomocy wyspecjalizowanego urządzenia, które posiada bardzo cienką igłę, służącą do podskórnego wstrzykiwania określonych dawek dwutlenku węgla. W momencie, gdy gaz dostanie się do tkanki, automatycznie zaczyna rozszerzać naczynia krwionośne. Procedura ta powoduje, że zostaje poprawione mikrokrążenie oraz zwiększa się przepływ tlenu, krwi i innych składników w powierzchni poddanej zabiegowi.Po wykonaniu zabiegu na skórze może występować małe zaczerwienienie, obrzęk  i zasinienia. Nie należy się niepokoić, bowiem po jakimś czasie defekt zupełnie znika. Zabieg karboksyterapii trwa kilkanaście minut i z reguły jest bezbolesny. Jego koszt zależny jest od powierzchni, jaką chcemy poddać leczeniu, a także od salonu, w którym chcemy wykonać usługę.Należy pamiętać, iż karboksyterapia obejmuje cykl systematycznych zabiegów, czyli tak zwane serie, które muszą być regularnie powtarzane.

   

  Wskazania po zabiegu:

   

  W ciągu 4 godzin od wykonania karboksyterapii nie należy moczyć w wodzie powierzchni poddanej zabiegowi. Ponadto, w ciągu kilkanastu godzin, należy wystrzegać się solarium, sauny, gorących kąpieli i masaży. Dodatkowo przez 14 dni nie wolno korzystać z zabiegów, które wymagają użycia mikrodermabrazji, lasera oraz mezoterapii.

   

  Jakie efekty przynosi karboksyterapia?


  Karboksyterapia radzi sobie z wieloma problemami natury estetycznej, a mianowicie: odmładza skórę, redukuje zmarszczki, cellulit i tkankę tłuszczową, przywraca jędrność skóry całego ciała, likwiduje cienie pod oczami, rozstępy i blizny oraz koryguje opadającą powiekę. Ponadto zabieg wykorzystujący dwutlenek węgla zmniejsza łysienie i wypadanie włosów, wspomaga terapie dietetyczne, leczy łuszczycę. Dodatkowym atutem karboksyterapii jest opóźnienie procesu starzenia i poprawienie wyglądu naszej skóry.

   

  Przeciwwskazania do wykonania zabiegu Karboksyterapii

   

  Z karboksyterapii nie mogą korzystać osoby, które mają epilepsję, nowotwór, hemofilię, zaburzone ciśnienie krwi, zapalenie żył, niewydolność płuc, serca, nerek. Dodatkową przeszkodą do wykonania karboksyterapii jest anemia, ciąża, laktacja, jaskra, cukrzyca, trądzik, opryszczka oraz stosowanie leków przeciwzapalnych.

   

   

   

   

  powrót do ZABIEGI KOSMETYCZNE

  powrót do SALON KOSMETYCZNY ŁÓDŹ